O nás

Berco Balogh

Známy slovenský spevák spievajúci jazz, swing a soul. Vyštudoval Konzervatórium v Bratislave – hru na viole u profesora Hrdinu. Jazzovému spevu sa začal venovať profesionálne od roku 1980. V roku 1983 sa stal členom známej bratislavskej funkovej skupiny TAMIS, v roku 1984 vstúpil do fussionovej kapely TAGORE, od r. 1986 spolupracoval s jazzovou skupinou Vlada Valoviča VV SYSTÉM, s ktorou koncertoval doma i v zahraničí. V roku 1987 vyhral na medzinárodnom festivale bronzovú Bratislavskú lýru a v roku 1988 získal s VV SYSTÉMOM zlatú Bratislavskú lýru s piesňou Farbami dýcha noc. Od roku 1989 koncertoval, ako hosť v zahraničí (Švajčiarsko, Fínsko, Švédsko, Nemecko, Rakúsko, Poľsko, Dánsko, Česko, Malta, Rusko). V roku 1994 začal spolupracovať s legendárnym orchestrom Gustáva Broma, v tom istom roku vydal album Not Really Black, Not Really White s Fredym Aisym. V roku 1995 vydal album Farbami dýcha noc. V roku 1998 získal cenu Ladislava Martoníka za činnosť v oblasti jazzu a vydal spomienkový album na Franka Sinatru – Hallo Frankie Boy s orchestrom Gustáva Broma. V roku 1999 založil s Matúšom Jakabčicom formáciu Bee Connection, výsledkom spolupráce bol v roku 2000 album Bee Connection. V roku 2002 – 2004 bol hosťom a sólistom v muzikáloch Hamlet a Rebelové v divadle Nová scéna. Od roku 2005 – 2007 aktívne koncertoval v televízii, v rozhlase a v mnohých televíznych show. V roku 2008 vydal album Siedmy pád a v roku 2012 svoj piaty štúdiový jazzový album Jazzonance s klaviristom a skladateľom Lubošom Šrámkom. V roku 2012 založil swingovú formáciu Swing Stars – Rat Pack Tribute Show, s ktorou koncertuje do dnes doma i v zahraničí. 

Viac informácií na https://www.bercobalogh.sk

Lazaro de Jesus Hodelin Thomas

Najznámejší kubánsky spevák žijúci na Slovensku, kľúčový spevák televíznej show Lets dance. Bol členom niekoľkých známych kubánskych skupín, ako Orchester Legendary Son 14, Sur Caribe atď. V rodnom Santiagu de Cuba bol veľmi častým hosťom televíznych programov a televíznych show. Pochádza z hudobníckej rodiny rovnako, ako legendárny Ibrahim Ferrer z Buena Vista Social Club. Hudbu vyštudoval v Santiago de Cuba. Bol dlhoročným sólistom svetoznámeho Cabaret Parisien v hoteli National de Cuba, ako hudobník, spevák a herec spolupracoval na niekoľkých filmoch, okrem iného aj na La Habana te Llama, Siempre habana, kde účinkoval s najznámejšími kubánskymi hercami, so spevákom a skladateľom Pablom Milanezom nahral soundtrack k filmu – La Habana te Llama. Účinkoval na mnohých festivaloch po celom svete, koncertoval so skupinou Mi Son, kde pôsobil ako hlavný spevák a koncertné pódia striedal s renomovanými medzinárodnými osobnosťami, ako Manu Dibango, Oscar D Leon, Adalberto Alvarez, Adalberto Santiago, Irakeres, Los van van. Zúčastnil sa aj vôbec prvého festivalu Son Santiago de Cuba. V súčasnosti stále rozdáva svojim slnečným hlasom obecenstvu radosť a túži len po tom, aby v tom mohol pokračovať čo najdlhšie.

Viac informácií na  https://lazarotito.webnode.sk/

Karol Csino

Mediálne známy slovenský herec,operný a cantilénový spevák / dramatický tenor, s profilom všestranného umelca, ktorý vďaka spájaniu svojich schopností a talentu dokáže nájsť široké uplatnenie nielen doma, ale i v zahraničí. Jeho umelecké aktivity sú žánrovo veľmi pestré, pôsobí  v opere, na koncertných gala, v činohre, v televízii a vo filme. Už, ako študent sa v r. 1999 stal dvorným spevákom hudobného telesa -17 man bigband, o rok neskôr finalistom TV súťaže Talent 2000, kde ho spolupráca s Vašom Patejdlom na istý čas posunula do prostredia populárnej hudby. V roku 2002 získal cenu Skokan roka v speváckej ankete Zlatý slávik. V období 2002 – 2007 vydal 2 hudobné albumy Protiklady a Nezvestný. Do roku 2010 stvárnil tiež niekoľko hlavných rolí na muzikálovej scéne v Bratislave, v Prahe a v Moskve (Pomáda, Dracula, Kladivo na Čarodejnice, Notre Dame de Paris) a pôsobil v rôznych hudobných zoskupeniach a orchestroch (XXL, Papa Csino Gang, Milo Suchomel band, Orchester Gustáva Broma..). Svoje spevácke remeslo nakoniec sprofesionalizoval dlhoročným štúdiom opery, ktoré ho výrazne ovplyvnilo a posunulo do inej hudobnej sféry. Operný spev vyštudoval na Štátnom Konzervatóriu v Bratislave u profesorky Boženy Ferancovej, v štúdiu ďalej pokačoval v Opera Belcanto Studio vo Viedni u svetoznámeho tenora, profesora Bojidara Nikolova. Operu spieva aktívne v koncertných projektoch Lento Ad Astra, Opera – art & spirit, v Musiktheater Wien eV. V súčasnosti získal možnosť stvárniť hlavnú rolu princa Alexa v Operete – Vojvodkyňa z Chicaga v Opere Štátneho divadla Košice. Okrem opery ostáva verný aj cantiléne a swingu v koncertných programoch – Karol spieva Duchoňa a v slávnom Rat Pack Tribute Show – Swing Stars.

Viac info na www.karolcsino.com

Shining Stars

Profesionálna tanečná formácia, ktorá je zároveň sprievodnou súčasťou Swing Stars show. Hlavnými sólistkami programu sú Lucia Krnčanová (choreografia, tanec), Gabriela Csinová (tanec, animácia).